Aktualnościwróć do aktualności

Premiera "Anny Kareniny" z naszymi studentami!

Premiera

Już w sobotę, 29 września, odbędzie się pierwsza premiera sezonu 2018-2019 w Teatrze Jaracza.  W "Annie Kareninie" w reżyserii Janusza Kijowskiego, występuje cały III rok naszego Studium oraz Agata Zielińska z roku II! Trzymajcie kciuki!

O spektaklu:

Będzie to inscenizacja z bogatą scenografią, imponującymi kostiumami i piękną, wzruszającą muzyką. Powieść Lwa Nikołajewicza Tołstoja to klasyka literatury światowej, bezsprzeczny kanon i przebój literacki od przeszło stu lat. W tej opowieści o miłości nie może zabraknąć rozmachu i magii teatru.

O tym, że olsztyńska premiera „Anny Kareniny” będzie wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym na Warmii i Mazurach świadczy kilka czynników: wybitny tekst, znakomity zespół realizatorów i doświadczenie w produkcji dużych spektakli muzycznych.
Janusz Kijowski, reżyser znany z dużych inscenizacji, i tym razem nie zawiedzie widzów. Na scenie zostanie uruchomiona cała machina teatralna, aktorów zobaczymy wielu ciekawych rolach, a także usłyszymy dwadzieścia poetyckich songów, do których słowa napisał Jan Wołek. Muzykę do spektaklu skomponował Jerzy Satanowski. Za scenografię i kostiumy w przedstawieniu odpowiada Bogusław Cichocki, twórca z którym Janusz Kijowski współpracował wielokrotnie, zawsze z sukcesami. Warstwą ruchową zajmie się Tatiana Asmolkova. 

Anna Karenina, tytułowa bohaterka spektaklu, to piękna młoda kobieta, która wiedzie dostatnie i nudne życie u boku dużo starszego męża. Pewnego dnia poznaje przystojnego i uroczego młodzieńca – hrabiego Aleksego Wrońskiego. Para choć broni się przed niedozwolonym uczuciem, nie potrafi oprzeć się wielkiej miłości. Żeby ich związek był możliwy muszą stawić czoła konwenansom, sprzeciwom rodziny, chorobom i wreszcie mężowi Anny. Czy związek Kareniny i Wrońskiego wbrew wszystkiemu i wszystkim może się udać?