Aktualnościwróć do aktualności

"Niewinność"

Muzyczny spektakl dyplomowy uczniów Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

Choć tytuł „Niewinność” brzmi... niewinnie, w nowym spektaklu dyplomowym uczniów III roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka, działającego przy naszym teatrze, przeniesiemy się za więzienne mury i znajdziemy w towarzystwie odsiadujących wyroki osadzonych. Każda z nich ma swoją fascynującą historię i wszystkie je usłyszymy.

Scenariusz jest dziełem jednego z najciekawszych młodych polskich dramaturgów Przemysława Pilarskiego, wielokrotnie wyróżnianego za swe teksty (był m.in. laureatem poznańskiego konkursu „Metafory Rzeczywistości” i finalistą prestiżowej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej), a widowisko reżyseruje Jerzy Jan Połoński, artysta znany ze szczególnego upodobania do teatru muzycznego, co udowodnił choćby przebojowym familijnym musicalem „Piękna i Bestia” przygotowanym w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W „Niewinności” również piosenki odgrywają szczególną rolę, a całość wypełniona jest znakomitą muzyką. Usłyszymy nieśmiertelne utwory m.in. Toma Waitsa, Kazika, zespołów Hey i Maanam. Szykuje się wieczór pełen zabawy, ale i gorzkich podtekstów. To trzeba zobaczyć!

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, Pana Radosława Króla