Aktualnościwróć do aktualności

Zbudujmy dom razem z naszym kolegą!

Zbudujmy dom razem z naszym kolegą!

Paweł Bilski, słuchacz naszego Studium Aktorskiego, a równocześnie Prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata - Paweł Bilski rozpoczyna budowę Domu Oczami Brata!

Dom stanowić będzie zwieńczenie dotychczasowych działań fundacji. Do tej pory otworzyliśmy m.in.: Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego, 9 pracowni aktywizacji społeczno-zawodowej (dwie w obecnym miesiącu), 3 mieszkania wspomagano-treningowe (jesteśmy w trakcie tworzenia mieszkania socjalno-treningowego), 1 klubokawiarnię. 
Realizujemy autorski program dochodzenia do samodzielności osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi, przez m.in. wsparcie asystentów osobistych osób niepełnosprawnych, czy trenerów aktywności. W ostatnim czasie działania fundacji zostały zgłoszone do prestiżowej, europejskiej nagrody „Innowacje w Polityce”, organizowanej przez Instytut Innowacji w Wiedniu, za szereg działań na rzecz osób z niepełnosprawnością w Częstochowie.  

Dom Oczami Brata będzie miejscem wyjątkowym! Tworzone ono będzie przy współudziale biznesu, artystów, teatrów, darczyńców. 

Miejscem, w którym dach nad głową i zabezpieczenie swojej przyszłości znajdzie m.in. 8 osób z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, których rodzice/opiekunowie nie są już w stanie opiekować się swoimi dziećmi lub ich rodzice już umarli. Dom tworzony będzie w ramach zasad deinstytucjonalizacji. Pomimo zlokalizowania w jednej płaszczyźnie osób z niepełnosprawnością, miejsce to otwarte będzie dla lokalnej społeczności. Odbywać się w nim będą warsztaty, szkolenia, występy artystyczne. 

Dom zlokalizowany będzie w dzielnicy Błeszno w Częstochowie, przy ul. Brzezińskiej. Dzielnicę tę charakteryzuje cicha, spokojna i sąsiedzka atmosfera, co sprzyja szybkiemu zaklimatyzowaniu się nowych mieszkańców. Atrakcyjności temu miejscu dodaje jego lokalizacja na obrzeżach miasta. Działkę otaczają tereny zielone, które sprzyjać będą podejmowaniu dodatkowych aktywności przez mieszkańców.

Działkę w formie darowizny przekazał na cel budowy domu nasz Prezes Paweł Bilski.

 

Działanie można wspomóc, przesyłając dowolną kwotę w ramach platformy Pomagamy.Im: https://pomagamy.im/domoczamibrata lub przelewając darowiznę na konta budowy domu:

Rachunek złotówkowy: 73 1750 0012 0000 0000 3860 0133 – PLN

Rachunek euro: 72 1750 0012 0000 0000 3556 3857 – EUR

Rachunek dolarowy: 69 1750 0012 0000 0000 3556 3814 – USD

 

Inicjatywę można wspomagać również w ramach platformy Facebook oraz wrzucając datki do puszek zlokalizowanych w dobrych kawiarniach w Częstochowie oraz stacjonarnie w biurze fundacji, m.in. za pośrednictwem terminala płatności. 

Dołącz do wyjątkowego grona parterów tej wyjątkowej inicjatywy i buduj dom razem z nami! 

Tomek Ciachorowski jest już nami! https://www.youtube.com/watch?v=AVM-WFqJ9iw&feature=youtu.be

 

Co tydzień do inicjatywy dołączać będzie znany artysta lub partner biznesowy. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Więcej informacji: www.domoczamibrata.plwww.oczamibrata.pl

Razem zbudujMy Dom Oczami Brata!